"Музей-це минуле, це історія, це душа, це серце наших предків, а для нас величавий храм, куди ми повинні входити з побожністю, а виходити з найглибшим поважанням і гарячою любов’ю до всього того, чим жили наші батьки, діди і прадіди, що ми повинні нести з собою, як заповіт і чому повинні учитися і всі ми, і покоління наших нащадків, поки стоїть земля і світить сонце”

                                                 (Дмитро Яворницький)

  Словами великого українського вченого, одного з найвизначніших музейних діячів Дмитра Яворницького запрошуємо вас у наш музей. Що було б з людьми, що було б з історією людського духу, коли б серед нас не з’явилися рідкісні особистості, для яких Музей – понад усе. Колесо історії, як і колесо долі, нікому ніколи не зупинити. Світ змінюється та залишається пам’ять, котра через свідоцтва культури, історії та мистецтва, найдовше зберігається у музеях.

 Музей Великої Вітчизняної війни та воїнів афганців  у Старокостянтинівському професійному ліцеї було створено за ініціативи учнівського колективу   і зареєстровано в жовтні 2004 р. управлінням освіти та науки України Хмельницької області. Створення музею - це кропітка, багаторічна краєзнавча робота учнів нашого закладу та викладачів.

Основними завданнями музею є:

- виховання учнівської молоді на бойових традиціях нашої армії, воїнів-земляків.

- формування в молоді соціально-громадського досвіду на прикладах історичного минулого України;

- розширення і поглиблення загальноосвітньої та професійної підготовки молоді засобами позакласної роботи;

- надання допомоги педагогічному колективу навчального закладу в впровадженні активних форм роботи з молоддю;

- здійснення військово-патріотичного виховання молоді.

 Музей працює в напрямку дослідницької роботи, організовує масові заходи виховного та культурно-просвітницького напрямку. При музеї працює гурток "Пошук", який очолює директор професійного ліцею Кучерук Сергій Сильвестрович. Метою роботи гуртка є вивчення  та дослідження минулого нашого краю.

 Музей часто організовує та  проводить  масові заходи:

      -  зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни;

-  зустрічі з учасниками партизанського руху на Старокостянтинівщині;

-   зустріч з воїнами-учасниками бойових дій в Демократичній Республіці Афганістан;

-   вечори-зустрічі з талановитими та відомими людьми міста та району.

Керівником музею призначено практичного психолога ліцею, ветерана військової служби, методиста культурно-просвітницької роботи підполковника запасу Постоловського Юрія Григоровича.

 15 лютого 2012 року з нагоди виведення радянських військ з ДРА, в знак пам'яті  випускника нашого закладу на фасаді ліцею в урочистій обстановці була відкрита пам’ятна меморіальна дошка нашому учневі, кавалеру ордену Червоної Зірки, Маковецькому Олегу Станіславовичу.

 Погляд, звернений у минуле, заглиблює нас у таємницю людського буття, буття нашого народу, допомагає краще зрозуміти навколишній світ і своє місце в ньому.