Історія закладу
В травні 1971р. розпочато спорудження ПТУ на 480 учнів. Це цілий комплекс споруд, до якого входять корпус для теоретичних занять, громадсько-побутовий корпус, гуртожиток, майстерні, котельня та інші об’єкти. Училище було пусковим об’єктом третього року п’ятирічки.
В 1973 р. було оголошено набір учнів на 1973 – 1974 навчальний рік.
Першим директором ПТУ було призначено Плесканя Станіслава Йосиповича, який почав комплектувати училище кваліфікованими викладачами. Виконавши свою місію по будівництву училища та комплектуванню його кваліфікованими працівниками, Плескань С.Й. перейшов на викладацьку роботу, і перший набір та випуск учнів провів новий директор ПТУ Мильниченко Григорій Васильович.Перші випускники ПТУ з дипломами з відзнакою Сковира Іван Володимирович та Молодецький Павло Петрович, пройшовши трудову школу життя, повернулися до училища майстрами виробничого навчання. І сьогодні вони продовжують навчати і виховувати молодь.
З серпня 1974 р. директором ПТУ стає Сафонов Данило Кононович, а з грудня 1975р. – Серединський А.Є.
У вересні 1977р. директором ПТУ було призначено Чвертняка Віталія Івановича. Почалися зміни в навчально-виховному процесі училища. Сьогодні продовжує традиції педагогічної діяльності донька директора ПТУ Сукач (Чвертняк) Лариса Віталіївна, яка працює викладачем історії та правознавства. На відповідному рівні почали працювати такі громадські організації , як профспілка, рада профілактики щодо запобігання правопорушень, педагогічні ради ІПП.
В серпні 1984 р. директором ПТУ було призначено Собчука Петра Степановича. Почався новий етап в розбудові та введенні інноваційних технологій в закладі. Піднявся рівень трудової дисципліни, училище стало одним з передових закладів області. За І квартал 1985 р. секретаріат обласної ради профспілок та навчально-методична рада облуправління профтехосвіти присвоїла перше місце колективу Старокостянтинівського МСПТУ – 1. За покращення якості підготовки робітників колективу училища було вручено перехідний Червоний прапор обласної Ради народних депутатів і облпрофради та грошову премію. Інженерно-педагогічний колектив та учні одностайно вирішили всю грошову премію в розмірі 800 карбованців перерахувати в Фонд миру. За підсумками ІІІ кварталу 1986 р. ПТУ знову стає переможцем серед училищ області і вдруге отримує перехідний Червоний прапор та грошову премію.
З травня 1993 р. директором училища було призначено Якимовського Віктора Никифоровича. І за нових економічних умов було зменшено кількість професій, за якими готували кваліфікованих робітників. Але було відкрито нові професії, такі, як: “Кухар.Кондитер”, “Слюсар з ремонту автомобілів”, “Оператор комп’ютерного набору”, які користуються великим попитом у нашому регіоні і в сьогоднічшній час.
В травні 2003 р., з приходом нового директора училища, Вдовиченка Володимира Степановича, училище отримало статус професійного ліцею. В ліцеї була створена психологічна служба, обладнано новий комп’ютерний клас на 16 нових сучасних комп’ютерів.
З вересня 2010 року Старокостянтинівський професійний ліцей очолює Кучерук Сергій Сильвестрович. Відкрито нові професії: оператор лінії у виробництві харчової продукції, налагоджувальник устаткування у виробництві харчової продукції, рихтувальник кузовів. Розпочато курсову підготовку з професій: кухар, кондитер, слюсар з ремонту автомобілів, оператор лінії у виробництві харчової продукції, налагоджувальник устаткування у виробництві харчової продукції, електрозварник ручного зварювання. Відкрито два нових кабінети спецтехнології. Нові професії є актуальними на ринку праці, вони дають можливість молодим спеціалістам знайти себе в цьому житті. Також планується покращити та обладнати кабінети спецтехнології, лабораторії та майстерні професійної підготовки, щоб учні йшли на навчання із задоволенням, ентузіазмом і виходили від нас гарними людьми, висококваліфікованими робітниками, впевненими в собі спеціалістами для держави України.